Hizmetler

Liman Hizmet Paketleri

5 dakika

Liman açık kaynak paketini ücretsiz bir şekilde DEB paketi aracılığıyla 5 dakika içinde kurabilirsiniz.

1 gün

Liman çekirdeğini, ilgilendiğiniz eklentilerimizi ve isterseniz kaptan yazılımını kurumunuzdaki ortamı bozmadan PoC (Kavram İspatı) olarak kuruyoruz. Sistem gereksinimleri olarak sizden talep edilen sunucuları temin ettiğinizde bu işlem yaklaşık 1 gün sürmektedir.

3 gün

Liman çekirdeğini, eklentilerimizi ve kaptan yazılımını kurumunuzdaki canlı ortama cluster mimarisiyle kurulumunu yapıyoruz. Kurumunuzu Liman sistemine taşırken mevcut sistemde bir değişiklik yapmadan geçiş yapabiliyoruz. Gereksinimler tamamlandıktan sonra bu işlem yaklaşık 3 gün sürmektedir.

Gereksinimlere bağımlı

Liman yazılımımızda eğer ekstra bir ihtiyacınız oluşursa adam/ay çalışması yapıyor ve size sunuyoruz, onay vermeniz halinde geliştirmelere başlıyoruz. Bu hizmetin süresi ek geliştirmenin içeriğine bağlı olarak değiştiğinden belli bir bitiş süresi bulunmamaktadır.

Açık Kaynak Hizmet Paketleri

Açık Kaynak Kodlu yazılım Postgresql konusunda destek verilmekteyiz. Ayrıca çeşitli uygulamalı eğitimler düzenleyerek yazılım geliştirmenin farklı konuları ve alanları hakkında bilgi ve beceri seviyesini artırmaya çalışıyoruz. Özellikle açık kaynak platformunun en başarılı PostgreSQL Açık Kaynak Kodlu Veritabanı gibi örneklerinin bilinirliğini artırmak ve ekosisteminin gelişimine katkı sağlamak için eğitimler düzenliyoruz.

Pardus Göç Hizmet Paketleri

3 gün kurum içi, 1 gün kurum dışı

Kurumlarda Pardus yaygınlaştırılmasına uygunluk durumunu belirleyebilmek için kuruma özgü yazılım ve donanımların ön analizi yapılmaktadır.

Yazılım ve donanım envanter listesi tamamlanmış ve Pardus göç projesine dahil olmak isteyen kurumlar
1 ay (kurum ihtiyacına göre süre artabilmektedir)

Kurumda Pardus yaygınlaştırılmasına uygunluk durumunu belirleyebilmek için kuruma özgü yazılım ve donanımların detaylı analizi yapılmaktadır.

Pardus Ön Analiz Çalışması yapılmış, Pardus yaygınlaştırılmasına uygun olan kurumlar.
Proje takvimince belirlenmiş süre

Pardus kullanımına yönelik açık kaynak yazılımların geliştirilmesi, düzenlenmesi veya yeniden oluşturulmasına yönelik proje çalışmalarını içermektedir. Pardus ön analiz ve analiz raporları çıktısı sonucunda projelendirilebilecek özellikler belirlenip çalışma takvimi belirlenecektir.

Masaüstü uygulamalar için; C, C++ ve Python gibi programlama dilleri kullanılmaktadır.

Tarayıcı uygulamaları için PHP ve Python gibi programlama dilleri başta olmak üzere bir çok dilde geliştirme yapılmaktadır.

Pardus kullanmaya başlayan kurumlar
1 ay kurumda çalışma

Kurumda Pardus kullanımına yönelik yaygınlaştırma çalışması öncesinde Sunucu-İstemci mantığı ile çalışabildiği kavram ispat süreci yapılmaktadır.

Dizin sunucu
DNS ve DHCP sunucu
10 Pardus istemci kurulumu

Pardus Analiz çalışması yapılmış, PoC isteyen kurumlar.
1 ay kurumda çalışma

Bu paket aşağıdakileri içermektedir:
Tek Lokasyon
Kuruma özgü preseed veya clone imajların oluşturulması
İmajın 100 bilgisayar üzerinde yaygınlaştırılması

Pardus Analiz çalışması yapılmış, yaygınlaştırma yapmaya hazır istemcilerin bulunduğu kurumlar.